Aptauja

Kāds ir Jūsu vērtējums par VTEB mājaslapu?

Valsts tiesu ekspertīžu birojs

Atvērto durvju diena Valsts tiesu ekspertīžu birojā

Valsts pārvaldes atvērto durvju dienas ietvaros šī gada 29.septembrī Valsts tiesu ekspertīžu birojs vērs durvis apmeklētājiem, kurus interesē tuvāka iepazīšanās ar tiesu ekspertīzes jomu. Ekskursija pa Valsts tiesu ekspertīžu biroja telpām notiks 29.septembrī divās grupās – plkst.11.00 un 12.30. Grupas lielums – 15 cilvēki. Jāpiesakās sūtot savu vārdu, uzvārdu uz e-pastu vteb@vteb.gov.lv, līdz 27.septembra plkst. 17:00.

21. septembris / 2017Lasīt vairāk

Eiropas dokumentu eksperti pulcēsies Rīgā

No šī gada 11. līdz 13.septembrim Rīgā notiks Eiropas Tiesu ekspertīžu iestāžu asociācijas (ENFSI) Dokumentu ekspertu darba grupas (EDEWG) 17tā sanāksme un EDEWG Vadības komitejas sanāksme. Dokumentu ekspertu darba grupas sanāksmē piedalīsies 73 dalībnieki no 50 tiesu ekspertīžu laboratorijām, kas pārstāv 27 valstis. Sanāksmes organizē Valsts tiesu ekspertīžu birojs (VTEB). ENFSI Dokumentu ekspertu darba grupas mērķis ir informācijas un zināšanu apmaiņa, kvalitātes jautājumu risināšana un sadarbības veicināšana dokumentu ekspertīžu jomā. VTEB Dokumentu ekspertīžu departamenta direktors V.Freidenfelds darbojas EDEWG Vadības komitejā kopš 2014.gada. Dokumentu ekspertu darba grupā ir pārstāvētas 57 tiesu ekspertīžu iestādes no 31 valsts.

6. septembris / 2017Lasīt vairāk

Baltijas tiesu ekspertīžu iestāžu vadītāji pulcējas Rīgā

Šī gada 5.septembrī uz kopēju sanāksmi Rīgā pulcējās tiesu ekspertīžu iestāžu vadītāji no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Sanāksmes laikā tika pārrunāta līdzšinējā iestāžu sadarbība Eiropas Savienības fondu finansējuma piesaistē, kā arī plānota sadarbība kopēju projektu realizācijā saistībā ar tiesu ekspertīžu kapacitātes paaugstināšanu, kopēju datubāzu veidošanu un informācijas apmaiņu. Valsts tiesu ekspertīžu biroju sanāksmē pārstāvēja tā vadītāja Maira Čentoricka.

6. septembris / 2017Lasīt vairāk

Trešās Baltijas IT tiesu ekspertu mācības mobilo ierīču izpētes jomā

No 28.augusta līdz 1.septembrim Valsts tiesu ekspertīžu biroja informācijas tehnoloģiju izpētes tiesu eksperti kopā ar kolēģiem no citām Latvijas, Lietuvas un Igaunijas tiesu ekspertīžu iestādēm piedalīsies mobilo ierīču izpētes mācībās, kas notiks Rīgā viesnīcā “Avalon Hotel”. Šis ir trešais no četriem mācību semināriem informācijas tehnoloģiju ekspertīzes jomā, kas tiek organizēti Rīgā Eiropas Savienības līdzfinansēta projekta "Tiesu ekspertu mācības par mobilo ierīču izpēti, izmantojot specializētu tiesu ekspertīžu aprīkojumu" ietvaros. Projektu vada Lietuvas Tiesu ekspertīžu centrs. Valsts tiesu ekspertīžu birojs projektā piedalās kā partneris.

24. augusts / 2017Lasīt vairāk

Vācijas tiesu eksperts stažēsies Valsts tiesu ekspertīžu birojā

No šī gada 31.jūlija līdz 4.augustam tiesu eksperts no Bavārijas pavalsts Kriminālizmeklēšanas biroja Tiesu ekspertīzes institūta mācību vizītē apmeklēs Valsts tiesu ekspertīžu biroju. Vizītes mērķis ir zināšanu, labās prakses un pieredzes apmaiņa šāvienu pēdu izpētes un elementu analīzes jomā. Pasākums notiek Eiropas Savienības Tiesībaizsardzības iestāžu apmācības aģentūras (CEPOL) apmaiņas programmas ietvaros.

31. jūlijs / 2017Lasīt vairāk

Sēru vēsts

Dziļās skumjās paziņojam, ka 22.jūlijā mūžībā ir devies mūsu ilggadējais kolēģis Andrejs Kislijs. Izsakām visdziļāko līdzjūtību un skumju brīdī esam kopā ar Andreja Kislija tuviniekiem. Atvadīšanās notiks 27.jūlijā plkst.13:00 Aumeisteru kapu kapličā, Valkas novadā

26. jūlijs / 2017Lasīt vairāk

IT tiesu eksperts stažējas Cīrihē

Informācijas tehnoloģiju tiesu eksperts no VTEB Dokumentu ekspertīžu departamenta no 18. līdz 20.jūlijam mācību vizītes ietvaros stažējās Cīrihes Tiesu ekspertīžu institūtā. Vizītes mērķis bija kompetences celšana darbā ar digitālajiem attēliem un videofailiem tiesu ekspertīžu vajadzībām. Pasākumu organizēja Tiesu administrācija Eiropas Sociālā Fonda projekta “Justīcija attīstībai” ietvaros. Projekta mērķis ir paaugstināt tiesu un tiesībsargājošo institūciju personāla kompetenci komercdarbības vides uzlabošanas sekmēšanai.

24. jūlijs / 2017Lasīt vairāk

Eiropas dokumentu eksperti pulcēsies Rīgā

Šī gada 12. un 13.septembrī Rīgā notiks Eiropas Tiesu ekspertīžu iestāžu asociācijas (ENFSI) Dokumentu ekspertu darba grupas (EDEWG) 17tā sanāksme un EDEWG Vadības komitejas sanāksme. Sanāksmes organizē Valsts tiesu ekspertīžu birojs (VTEB). VTEB Dokumentu ekspertīžu departamenta direktors V.Freidenfelds darbojas EDEWG Vadības komitejā kopš 2014.gada. Dokumentu ekspertu darba grupā ir pārstāvētas 57 tiesu ekspertīžu iestādes no 31 valsts.

21. jūlijs / 2017Lasīt vairāk

Ēģiptes prokuroru vizīte Valsts tiesu ekspertīžu birojā

Šī gada 11.jūlijā Valsts tiesu ekspertīžu biroju TAIEX mācību vizītes ietvaros apmeklēs Ēģiptes prokuroru delegācija. Vizītes mērķis ir iepazīties ar ceļu satiksmes negadījumu izpētes ekspertu darbu. Vizīti organizē Ģenerālprokuratūra.

10. jūlijs / 2017Lasīt vairāk

Turcijas tiesnešu vizīte Valsts tiesu ekspertīžu birojā

Šī gada 13.jūlijā Valsts tiesu ekspertīžu biroju TAIEX mācību vizītes ietvaros apmeklēs Turcijas tiesnešu delegācija. Vizītes mērķis ir iepazīties ar tiesu ekspertīzes darba organizāciju un rīcību ar pierādījumiem tiesu ekspertīzes procesā. Vizīti organizē Tiesu administrācija.

10. jūlijs / 2017Lasīt vairāk